Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Публіцистика
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук

У вівторок 29 листопада засоби масової інформації принесли нам звістку про шість подій, які можна, на мій погляд, віднести до категорії знакових.

Найбільш резонансною подією, звичайно ж, стало повідомлення про те, що уже наступного дня до України приїздить колишній охоронець колишнього президента Кучми, власник скандальних касетних плівок, на яких записано 700 годин розмов у президентському кабінеті, екс-майор Микола Мельниченко, котрому нинішній президент Ющенко надав гарантії недоторканості.

На мій погляд, наданням цих гарантій Віктор Ющенко робить таку ж помилку, якої у свій час припустився і лідер соціалістів Олександр Мороз, котрий допоміг Миколі Мельниченку разом зі скандальними плівками перебратись із України за кордон, пересікши його нелегально в автомобілі помічника народного депутата.

Адже, простивши охоронцю Леоніда Кучми здійснення незаконного таємного прослуховування усіх розмов, які мали місце у президентському кабінеті, Віктор Ющенко фактично надає моральне право якомусь зі своїх охоронців здійснити таке ж саме незаконне прослуховування його кабінету з наступною передачею змісту плівок у ЗМІ та продажу їх копій російському олігарху Борису Березовському. Більше того, ті, хто організує можливе несанкціоноване прослуховування кабінету Віктора Ющенка, дочекавшись, коли президент спересердя висловиться різко на адресу якогось журналіста чи політичного опонента, можуть організувати знищення цього журналіста чи опонента і надання записів комусь із опонентів Віктора Ющенка для обвинувачення його в замовленні вбивства. І поки Віктор Ющенко подібно Леоніду Кучмі буде виправдовуватись, Україна втрачатиме роки, необхідні для розбудови демократичної, економічно незалежної ні від кого держави.

До речі, навіть якщо Микола Мельниченко стане народним депутатом України по списку Соціалістичної партії і отримає депутатську недоторканість, для мене (і, думаю, не лише для мене) він не перестане бути людиною, яка п’ять разів порушила чинне законодавство України, оскільки, по-перше, без санкції Генерального прокурора чи рішення суду здійснювала прослуховування кабінету вищої посадової особи держави, чого не можна робити без санкції прокурора чи рішення суду навіть по відношенню до рядового громадянина; по-друге, не маючи рішення суду, оголосила у ЗМІ цю вищу посадову особу злочинцем, що заборонено основним законом держави; по-третє, записала і передала стороннім особам, у тому числі і іноземним, інформацію про державні таємниці України, що теж заборонено законом; по-четверте, продала записану в кабінеті президента службову інформацію російському олігарху, що теж є кримінальним злочином; а по-п’яте, приховує від правоохоронних органів інформацію про осіб, які їй допомагали здійснювати незаконне прослуховування президентського кабінету, що теж класифікується чинним законодавством як злочин.

І чому нинішній президент держави вирішив «переступити» через ці порушення чинного законодавства Миколою Мельниченком і надати йому гарантії недоторканості, я теж не розумію. Адже він є гарантом конституції держави і не повинен створювати особливі умови захищеності людям, які її порушують.

Другою сенсаційною подією нинішнього вівторка стало вбивство сьогодні вранці неподалік від елітного селища Брюховичі біля АЗС колишнього голови обласної ради (1997—1999 рр.) та губернатора Львівської області (1999—2001 рр.), а нині Голови спостережної ради концерну і торгової мережі «Еколан» у Львові Степана Сенчука. Він був розстріляний неподалік від свого дому та кладовища, на якому поховано багатьох відомих на Львівщині людей, із автомата в своїй машині (джип «Лексус») під час очікування появи адвоката, який чомусь запізнився на призначену зустріч і з’явився лише через кілька хвилин після того, як нападники зникли (орієнтовно на червоних «Жигулях» 9-ї моделі). На мій погляд, по лінії цього адвоката і необхідно почати розслідування. І навіть, якщо він не причетний, то причетний хтось із його оточення, хто мав можливість прослуховувати телефон адвоката і створити йому ситуацію запізнення на зустріч. І хоч Степан Сенчук під час Помаранчевої революції був на стороні Віктора Ющенка і зараз є членом НСНУ, я не думаю, що він убитий по політичним мотивам. Скоріш за все, Сенчук перейшов комусь дорогу у бізнесі, або ж хтось вирішив перебрати до своїх рук його бізнес. Але по тому, як в Україні розслідуються резонансні вбивства, ми навряд чи колись знатимемо правду.

Третьою знаковою подією цього дня стало підписання президентом указу про звільнення за власним бажанням Романа Безсмертного з посади віце-прем’єр-міністра. Власне сенсацією це звільнення не стало, оскільки про подачу Безсмертним заяви було відомо ще на з’їзді НСНУ, де було проголошено, що він, як голова партії, повинен зосередитись на організації виборчого процесу з метою проведення до Верховної Ради України у березні 2006 року якомога більшої кількості членів НСНУ. Тож підписання указу президентом було очікуваним, і очікування збулось саме сьогодні у вівторок 29 листопада.

Четверта знакова подія виявилась надзвичайно трагічною — у вівторок вранці під час бойових стрільб із танків на полігоні «Десна» екіпаж одного із них послав снаряд в протилежний від мішені бік і влучив у спостережний пункт, в якому знаходилося троє солдат. Двоє з них цим 150-міліметровим снарядом було убито, а ще одного тяжко поранено. На щастя ще семеро солдат залишилися неушкодженими — вони вийшли під час стрільб зі спостережного пункту назовні покурити. Командувач сухопутними військами генерал Петрук заявив, що він не пам’ятає другого такого випадку за усю свою кар’єру. Арештовано командира танкової роти і командира батальйону, з солдатами яких сталася трагедія. Залунали голоси, що це сталося тому, що скорочено термін служби в армії, і солдати починають бойові стрільби недоученими.

А я згадав свою юність, коли разом ще з 300-ми однокурсниками із Криворізького гірничорудного інституту влітку під час військово-табірних зборів у Криворізькій танковій дивізії теж брав участь в аналогічних стрільбах. Правда, ми стріляли з танкового кулемета і з гармати, але вкладними зенітними снарядами. Під час цих стрільб танк спочатку виходив від спостережного пункту на позицію для стрільби по дуже нерівномірній поверхні і треба було за допомогою стабілізатора тримати ствол гармати постійно направленим на ціль. Після стрільби танк розвертався механіком для повернення назад до спостережного пункту, а навідник гармати — курсант, який здійснював стрільбу, за допомогою стабілізатора зобов’язаний був утримувати ствол гармати, націленим на мішень. В разі відключення стабілізатора при розвороті танка після стрільби його башта і гармата обертались разом з корпусом і ставали націленими туди ж, куди їхав танк. Разом зі мною на зборах у тих стрільбах брав участь у сусідній роті і однокурсник Ваня Тиква, який, до речі, до вступу в інститут відслужив в армії три роки і дослужився до звання старшого сержанта. Так ось цей Ваня, відстрілявшись, випадково не використав кілька кулеметних патронів. Коли після стрільби танк завершував розворот і Ваню почало кидати на вибоїнах, він забув за стабілізатор і наказ тримати гармату стволом на мішень, ухопився за рукоятку кулемета і випадково натиснув на гашетку. В результаті три трасовані кулі полетіли в бік спостережного пункту і прошили його, на щастя нікого не зачепивши. Але наш начальник військової кафедри, полковник, Герой Радянського Союзу за угорські події, котрий опинився у нас у зв’язку з пораненням в Угорщині, і дуже хотів повернутись назад у діючу армію, не те що не повернувся, а був після зборів відправлений на пенсію. А наш командир роти, капітан, після цієї події був понижений у званні. Тож, доводиться констатувати, що такі випадки в армії були, є і будуть, незалежно від того, який термін перед цим хто відслужив.

В якості п’ятої важливої події сьогоднішнього вівторка слід відзначити рішення Спеціальної парламентської слідчої комісії, до складу якої входять представники усіх політичних сил, сконцентрованих у Верховній Раді України, про те, що звинувачення у корупції, висунуті колишнім Державним секретарем Олександром Зінченком до колишнього першого помічника президента Олександра Третьякова та колишнього міністра транспорту Євгена Червоненка, не підтвердились. Нагадаю, що раніше до аналогічного висновку прийшла ця комісія стосовно звинувачень Олександра Зінченка на адресу ще одного соратника Віктора Ющенка — лідера блоку «Наша Україна» у Верховній Раді Миколи Мартиненка, а Генеральна прокуратура спростувала аналогічні корупційні обвинувачення на адресу Петра Порошенка.

Тож виходить, що Віктор Ющенко, зреагувавши на обвинувачення Олександра Зінченка, абсолютно безпідставно позбавив своїх найближчих соратників по Помаранчевій революції їхніх високих посад А їм тепер, ой, як не скоро удасться відновити довіру до себе в народі після цих відставок!

Остання знакова подія вівторка, як виявилось, відбулася ще на минулому тижні, але я про неї дізнався із місцевих газет лише сьогодні — це переворот у Вінницькій міській раді, внаслідок якого своєї посади позбувся виконувач обов’язків міського голови секретар ради Віктор Козак, за відставку якого проголосували 35 депутатів із 38. На місце Козака обрано молодого депутата-бізнесмена 28-річного Володимира Гройсмана, який очолює фракцію НСНУ у міській раді. Що цікаво, своє рішення Вінницька міська рада приймала в умовах дії рішення Ленінського районного суду міста Вінниці, яким раді заборонялось звільняти Віктора Козака з посади секретаря ради та увільняти його від виконання обов’язків міського голови і покладати ці обов’язки на когось іншого. Але депутати міської ради проігнорували і те, що на засіданні був присутнім працівник Державної судової адміністрації по виконанню рішень судів, який вимагав виконати рішення Ленінського районного суду, і те, що Віктор Козак закрив засідання сесії міської ради і сам покинув зал засідань — вони обрали головуючим депутата — начальника обласного управління освіти Івасюка, під головуванням якого і відбувся заборонений судом переворот у міській раді. Чим усе це закінчиться, сьогодні спрогнозувати важко.

Версія для друку

Розділи книги
Передмова
Звернення до президента України
Перші тривожні думки
Заява П. В. І. як свідчення негараздів у нашій міліції
Народження уряду
Спільне засідання УФІ та АР ВНТЗУ
Інавгурація губернатора
Деякі наслідки Помаранчевої революції
Загадкова смерть екс-міністра МВС Юрія Кравченка
А чи варто Україні зміцнювати радянську систему атестації наукових та науково-педагогічних кадрів?
Відповіді любителю «лохотрону» та молодим соціалістам
Перша підсумкова колегія міністра Ніколаєнка
Два листи міністру
Десятиріччя Асоціації народних депутатів України
Три події у першій декаді квітня 2005 року, що сколихнули Україну
Зустріч з академіком Кунцевичем
Створення партії підтримки Віктора Ющенка на Вінниччині
Україна — чуток країна
Всеукраїнська олімпіада з автоматики і систем керування
Думки, народжені виїзним засіданням Президії АПНУ
Із чужої пісні слова не викинеш
Перша поява губернатора у рідному університеті
Перша рецензія на «Що за горизонтом?»
100 днів президентства Віктора Ющенка
Хто і коли об’єктивно оцінить вклад штрафних батальйонів у перемогу Радянської Армії над вермахтом?
Анонімники не вгамовуються
Університетський плебісцит
Відповідь Лідії Петрівні
Неузгодженість чи новий стиль?
Подорож делегації університету до Франції та Англії
Що виявилось не врахованим?
Ще раз про Тузлу
Нарада ректорів технічних ВНЗ України
Чи можна повернути те, що повернути не можна?
Інформаційне небо червня
Співбесіда з медалістами
Бомбардування комети
Невже ті, хто голосував за комуністів, підтримують їхні дії у Верховній Раді?
Третя світова перекинулась на Британські острови
Чи безсмертні ідеї Романа Безсмертного?
Реакція на лист від Гамрецького
Підсумкова колегія з селекторною присутністю
Звіт ректора про роботу у 2004—2005 навчальному році
Штормова декада вересня
Новий виток демократії в нашому університеті
Вінниці — 650!
Янукович сказав: «Так! Ющенко!»
Чи відбулося оновлення уряду?
Доповнення до закону про вищу освіту та деякі його наслідки
Депутатська недоторканість — форма захисту чи критерій оцінки?
Відвідини Верховної Ради України та дискусія з міністром
Повторна приватизація «Криворіжсталі»
Бюджетні пристрасті
Старт відпустки
Знакові події 1-ї декади листопада
Другий з’їзд партії НСНУ
Мороз в університеті
СТБ, комуністи і мікрофон
Суботні новини
День свободи
Понеділок — не завжди день важкий
Знакові події останнього листопадового вівторка
Не сприйняття і не прийняття на фоні визнання
Майже тиждень у Києві
Пора
Данилова арифметика
Звернення до міністра
Російська газова атака України у день зміни системи влади у ній
Телевізійне новорічне поздоровлення
Професіонали потрібні не лише у політиці, а і у пожежних командах
Три знакові для мене події після різдвяного тижня
Нагородний дощ
Батько і син Матвієнки та Яцків з Даниловим як перші і останні політичні гості нашого університету під час нинішньої парламентської виборчої кампанії
Карна справа
Декілька слів про хід передвиборчої кампанії
Наглядова рада ВНТУ
Друга підсумкова колегія міністра Ніколаєнка
Недолуга спроба здійснення адміністративного тиску
Зустріч з Юрієм Єхануровим
Репліки
Вибори
Президія і загальні збори АПНУ та захист Віталія
Коаліція
З Олександром Зінченком у чистий четвер
Що було важливим для мене у кінці квітня 2006 року?
Перше засідання Наглядової ради та виїзне засідання Президії АПНУ в нашому університеті
Безвладдя
Важливі події останньої декади червня
Коаліція вмерла! Нехай живе коаліція!
Завершення перевірок і приймальної кампанії
Декілька слів про дивізію СС «Галичина»
Універсал національної єдності
Перша спроба моїх недоброзичливців скористатись новим політичним співвідношенням
Післямова до викладеного
15 річниця незалежності України
Чим завершили і що будемо робити?
Що було цікавого у вересні
Як зробити вітроенергетику ефективною
Розбудова системи противаг
Нарада у міністра
Подорож до Німеччини
Загальні збори АПНУ
Полювання на помаранчевих міністрів
Роздуми під час святкування Дня свободи
Кілька слів про добросусідство
Післямова в остаточному варіанті
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.