Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Публіцистика
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук

Настало 29 травня, а за ним і 30-е. Тобто, ті самі два дні, на які Президент України Віктор Ющенко призупинив дію пункту 2 свого другого указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України 5-го скликання, аби у ці дні парламент прийняв усі три узгоджені пакети законів — перший із яких легітимізує усі ті закони, які прийняті Верховною Радою після 2 квітня, другий — забезпечить вступ України до СОТ, третій — створить умови для нормального проведення дострокових парламентських виборів.

29 травня, коли голосувався перший пакет законів, в усіх українців душа радувалась — за 2 години було легітимізовано 53 раніше прийнятих закони, причому «За» голосували більше 400 народних депутатів, що стало свідченням виконання опозицією своїх зобов’язань по реалізації домовленостей політичних лідерів.

Але 30 травня єдність дала збій. Голова Верховної Ради Олександр Мороз за допомогою народних депутатів з проурядової коаліції провів постанову, якою визнано нелегітимним відсторонення президентом держави Святослава Піскуна з посади Генерального прокурора і проголосовано, що лише його парламент визнає Генеральним прокурором. І після цього уже ніякої конструктивної роботи у Верховній Раді не було. Протягом дня лідери країни то збирались на консультації і оголошували, що мають місце нові домовленості, то виходили до журналістів і наголошували на необхідності виконання саме їхніх умов і звинувачували іншу сторону в зриві раніше досягнутого. Хвилями то сходились, то знову розбігались з будівлі парламенту і народні депутати, аж поки біля 24 годині ночі Олександр Мороз не закрив засідання.

Виникає запитання: «То що ж воно буде далі?» Адже термін легітимності Верховної Ради закінчився, а потрібних для проведення дострокових виборів законів немає. Виходить, що парламент проігнорував домовленості Віктора Ющенка з Віктором Януковичем і Олександром Морозом. — Як відреагує на це президент? Що у відповідь зробить парламент?

Як чинитиме парламентська більшість стосовно Святослава Піскуна озвучив один із її лідерів Василь Кисельов, який заявив, що народні депутати з Партії регіонів фізично не допустять до будівлі Генеральної прокуратури Віктора Шемчука, призначеного президентом держави виконувачем обов’язків Генерального прокурора. До речі, як на мій погляд, то хоч Василь Кисельов і досяг сьогодні високих партійних і представницьких чинів, але у поведінці і манері висловлювати свої думки він так і залишився головою колгоспу.

ЗМІ у цей же день повідомили, що з інфарктом попав до лікарні міністр внутрішніх справ Василь Цушко, якого президент держави вимагав притягнути до відповідальності за віддачу наказу про збройне вторгнення спецпідрозділу «Беркут» на територію державної установи, яке супроводжувалось виламуванням дверей і приниженням офіцерів Управління державної охорони. Але повідомлення про хворобу Василя Цушка сповнені протиріччями, оскільки деякі з них містять інформацію про те, що його отруїли, а це ніяк не корелюється з поняттям «інфаркт міокарда».

А на засіданні уряду сьогодні, по-перше, виділено 365 мільйонів гривень на проведення дострокових парламентських виборів, а, по-друге, затверджено пакет усіх проектів законів, необхідних для прийняття України до СОТ, які, правда, ще треба проголосувати у Верховній Раді.

Що стривожило особисто мене у повідомленні про виділення коштів на проведення виборів? — Це те, що уряд збирається виділити їх за рахунок коштів, які знаходяться на рахунках Державного казначейства і не використані державними установами та організаціями. Тож є небезпека, що на проведення виборів заберуть наші кошти зі спецфонду, який формується за рахунок платного навчання студентів. Студенти платять один раз на півроку, а використовуємо ми ці кошти потім теж протягом наступних півроку (до надходження наступних платежів). А це і 35 % зарплати і 50 % комунальних послуг і усі кошти, за рахунок яких забезпечується життєдіяльність університету (зв’язок, Інтернет, нові комп’ютери і лабораторні установки, бензин, продукти для їдальні, ремонти і реконструкції корпусів і гуртожитків, поповнення бібліотеки і т. ін.). І якщо їх заберуть на вибори, то життя університету буде в якихось напрямках паралізованим, а в якихось суттєво утрудненим.

Звертає на себе увагу позиція віце-прем’єра та міністра фінансів Миколи Азарова — цим кроком він, фактично, ставить усіх ректорів вищих навчальних закладів перед дилемою — або вони підтримують дострокові вибори і розплачуються за це задоволення спецкоштами університетів, заощадженими для покриття підвищення зарплати та вартості комунальних послуг, або вони не підтримують опозицію з її вимогою проведення дострокових парламентських виборів, і тоді не втрачають спецкошти, які притримали для того, щоб було чим підвищувати зарплату викладачам і покривати підвищення комунальних платежів.

А для нашого університету середа 30 травня запам’яталася ще й тим, що у цей день у нас розпочала роботу Всеукраїнська науково-технічна конференція «Альтернативні екологічно чисті та відновлювальні джерела енергії», на пленарному засіданні якої виступили і голова Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Домбровський і голова Вінницької обласної ради Григорій Заболотний з доповідями, в яких вони змалювали перспективу розвитку наукових досліджень і інноваційних проектів на Вінниччині взагалі і в напрямку енергозбереження та пошуку альтернативних джерел енергії зокрема. Я, як голова програмного комітету конференції, теж у їхній присутності виступив на цьому пленарному засіданні з доповіддю «Проблеми, що потребують розв’язання на шляху створення повітряних акумулюючих електростанцій». Слід відзначити, що ідею проведення цієї НТК саме у нашому університеті запропонував доктор технічних наук професор Михайло Друкований, який у ці дні разом з доцентом Іваном Коцом за підтримки обласної ради і обласної державної адміністрації реалізує у Мурованих Курилівцях на кошти, виділені місцевою владою, інноваційний проект по створенню цеху для виробництва біодизеля із рапсової олії.

В четвер зранку, а це було 31 травня, я зі здивуванням почув повідомлення про те, що Віктор Ющенко вилетів до Хорватії для участі у дводенному бізнесовому самміті. І це в той час, коли ще не проголосовані у парламенті потрібні для проведення дострокових виборів закони, коли в країні де-факто є три Генеральні прокурори, коли в незрозумілому статусі перебуває Верховна Рада України. Як на мій погляд, то у цей час президент держави повинен був би бути у своєму кабінеті, а не в Хорватії, яким би важливим той самміт не був. Таке враження, що цією поїздкою Віктор Ющенко хоче переконати світ у тому, що у нас в Україні уже повний порядок. Хоча у мене особисто є сумніви у тому, що порядок уже має місце.

Але у нашому університеті порядок є. У цей день продовжувала працювати на секційних засіданнях і науково-технічна конференція по альтернативній енергетиці, і розпочала роботу пленарним засіданням під головуванням доктора технічних наук, професора Василя Кичака 3-я Міжнародна науково-технічна конференція «Сучасні проблеми радіоелектроніки, телекомунікацій та приладобудування». Тож, незважаючи на баталії між політиками, науковці України продовжують спокійно працювати над вирішенням наукових проблем.

На годиннику 18-а година, щойно включив «5 канал», з якого почув кілька новин. По-перше, Президент України Віктор Ющенко вирішив перервати свій візит до Хорватії і повертається сьогодні назад до Києва. Він уже встиг дати в Хорватії інтерв’ю, в якому заявив, що, якщо сьогодні (31 травня) до кінця дня Верховна Рада не прийме необхідні для проведення дострокових парламентських виборів закони, то завтра опозиційні блоки БЮТ і «Наша Україна» продовжать свої перервані з’їзди і узаконять складення повноважень народними депутатами від цих політичних сил, після чого він оголосить дату проведення дострокових виборів згідно з діючим законом, тобто, за 60 днів. І ніяких більше поступок парламенту не буде — президент більше не призупинятиме дію пункту № 2 свого указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України 5-го скликання, оскільки нинішні народні депутати втратять його довіру остаточно.

По-друге, Олександр Турчинов, який продемонстрував 106 заяв про добровільне складення з себе депутатських повноважень від народних депутатів блоку БЮТ, та В’ячеслав Кириленко, який продемонстрував 63 заяви від народних депутатів блоку «Наша Україна», у такий спосіб спростували заяви кількох народних депутатів від проурядової коаліції про те, що, мовляв, опозиціонери блефують, що у них немає необхідних для розпуску Верховної Ради України 151 заяви.

По-третє, народні депутати від проурядової коаліції на сьогоднішньому засіданні парламенту дуже швидко і злагоджено приймали закони, необхідні для вступу України в СОТ. І це при тому, що ще не так давно переважна більшість цих же самих народних депутатів навіть чути не хотіли про ці закони.

По-четверте, лікарі підтвердили наявність у міністра внутрішніх справ Василя Цушка інфаркту і оголосили, що йому потрібна операція по шунтуванню серцевої артерії, для проведення якої треба їхати за кордон. На мій погляд, інфаркт Василя Цушка є свідченням того, що ступінь його сміливості є нижчим ступеня відповідальності за рішення по штурму будівлі Генеральної прокуратури — різниця цих ступенів і створила ту емоційну напругу, яка ударила по його серцю.

Дуже обурило мене інтерв’ю начальника департаменту МВС по зв’язках з громадськістю полковника Стогнія, який перед телекамерою каналу ICTV став на захист «беркутівця», котрий бив гумовим кийком дівчинку на стадіоні під час бійки спецназівців із Дніпропетровщини з фанатами київського «Динамо». За заявою Стогнія те, що дівчина після ударів кийком 100-кілограмового спецназівця піднiмалась і знову бігла, свідчить, що, мовляв. «беркутовець» лише імітував удари, а не бив. Але ж, навіть якби це дійсно була лише імітація, вона все одно підпадає під ознаки порушення прав людини взагалі і конвенції про права дітей зокрема. І людині, яка береться давати пояснення від імені міністерства внутрішніх справ про це слід було б знати, як і те, що намагання спасати «честь мундира» є несумісними не лише з цією посадою, а і з самим визначенням людини.

Версія для друку

Розділи книги
Передмова
Почну з політики
ВАКівське попередження
Реакція на «троянського коня» проректорів кількісно великих університетів
Чого більше в дунайському протистоянні — іноземних грошей чи вітчизняного непорозуміння?
Міжгалузева нарада з питань розвитку науки у ВНЗ
То що ж приніс нам рік 2006-ий?
Політична боротьба за владу в Україні загострюється
Захист Юлії
Закон про Кабмін як еквівалент іншого результату третього туру президентських виборів 2004 року, отриманого два роки потому
Захист Олександра
Десятка найпрестижніших університетів світу
Лише гієни з такою ж насолодою добивають позбавленого прайдової влади лева
Вінниччина у дзеркалі 2006 року
Особливості лютневого засідання Президії АПНУ
Репліки
Вінницькій області — 75
Підсумкова колегія у Харкові
Таку б упертість — та на добрі справи!
Про те, як Генеральна Прокуратура України формує з Юрія Луценка чоловічий політичний аналог Юлії Тимошенко
9-та книжка моєї історико-публіцистичної серії зажила своїм життям
Мітинги «За» і «Проти»
Нова фаза протистояння
Змагання по перетягуванню політичного канату
Рейтинг вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна»
Тиждень радикальних політичних кроків та європейських оцінок
Справи олімпіадно-конкурсні
Єльценіада на фоні парламентіади
Європа правішає
Віктор Ющенко у Вінниці
Підробки
Аварії
Фінал конкурсу «Євробачення»
Відвідини Кривого Рогу
Університетське соціологічне опитування
Старт процесу створення «Силіконової долини» у Вінниці
Перші серйозні тривоги
Здається, домовились!
Не все так просто!
Нарешті!
Другий тайм політичного протистояння
Я — лауреат журналістської премії імені Костянтина Гришина
Рейтингове ранжування університетів як різновид інформаційно-іміджевого рейдерства
Роботу дамо — але погодьтесь їхати за межі Вінниці
15 червня — червона віха календаря для моєї сім’ї
Ювілей президента
Ректорат, Наглядова рада і колектив університету єдині, як ніколи!
Зниження посадових окладів науково-педагогічним працівникам університетів зі статусом національного на фоні обіцянок уряду про їх підвищення
Декілька думок з приводу незалежного тестового оцінювання знань випускників шкіл
Чергове винесення керівниками держави «сміття з хати»
Завершення прийому документів
Результати конкурсу
Під прапор Юлії Тимошенко
Техногенна аварія під Львовом
Мій старт у команді Юлії Тимошенко
Старт дострокових парламентських виборів
З’їзд БЮТ
Післямова
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.