Недостатньо знати, необхідно вміти ці знання застосувати! Недостатньо бажати, потрібно і робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Публіцистика
Листи, статті, доповіді
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук

У вівторок 22 травня о 12-й годині дня в залі засідань Вінницької обласної державної адміністрації розпочалася зустріч Голови Наглядової ради «Наукового парку «Київський політехнічний інститут» Олександра Зінченка, якого усі ми пам’ятаємо як колишнього Державного секретаря президентської адміністрації, президента цього наукового парку Михайла Згуровського, який є ректором НТУУ «КПІ», голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександра Домбровського та голови Вінницької обласної ради Григорія Заболотного з керівниками провідних промислових підприємств та керівниками провідних вищих навчальних та професійно-технічних закладів Вінниччини. Серед запрошених був і я.

Метою цього зібрання було проголошення початку нового етапу розвитку нашого регіону як потужного науково-інноваційно-промислового комплексу по типу «Силіконової долини» у США.

Роль локомотива цього розвитку покладалась на науковий парк «КПІ», під науково-дослідні лабораторії, конструкторські бюро і дослідницькі заводи якого влада Вінниччини виділила 160 гектарів землі в районі Сабарова, який є передмістям Вінниці. За задумкою Олександра Домбровського до наукової роботи у цих майбутніх лабораторіях, КБ і дослідницьких заводах будуть залучатись і науковці вінницьких університетів, а отримані наукові розробки втілюватимуться у масове виробництво вінницькими промисловими підприємствами.

З загальною характеристикою задач, визначених Законом про «Науковий парк «Київський політехнічний інститут», яким Верховна Рада визначила пріоритети науково-інноваційного розвитку України, виступив Олександр Зінченко. Презентацію програми інноваційного розвитку Вінниччини представив Олександр Домбровський. З презентацією програми наукового парку «КПІ» виступив Михайло Згуровський. Від імені університетів Вінниці, готових підтримати цей масштабний проект, виступив я.

У своєму виступі я дав інформацію про те, які наукові школи нашого університету одразу ж зможуть підключитись до розв’язання включених до програми наукового парку, згідно з Законом України, наукових задач, і запевнив присутніх, що, незважаючи на те, що наш університет є у 7 разів меншим НТУУ «КПІ», його науковий вклад у спільну справу перевищуватиме одну сьому.

А Григорій Заболотний, виступивши останнім, у своєму виступі наголосив на важливості для Вінниччини реалізації запропонованого проекту і завірив усіх присутніх у тому, що обласна рада всіляко сприятиме його втіленню у життя.

Після цього Домбровський, Зінченко і Згуровський під спалахи журналістських фотоапаратів підписали угоду про спільну діяльність, і усі бажаючі поїхали автобусом та автомобілями на Сабаровську площадку, де була урочисто закопана капсула з інформацією про угоду і встановлено пам’ятний камінь.

Від себе додам, що, якщо дійсно цей проект вдасться реалізувати в задуманих масштабах, то Олександр Домбровський і Григорій Заболотний увійдуть в історію Вінниччини постатями, за популярністю співставимими з постаттю Івана Богуна. Адже саме ця Сабарівська «Силiконова долина» під час реалізації адміністративної реформи, яка рано чи пізно буде втілена у життя, може послужити тим вирішальним аргументом, який схилить шальки терез на користь Вінниці при визначенні столиці Подільського адміністративного регіону, який у проекті повинен охопити Вінниччину, Хмельниччину і частину Тернопільщини.

Версія для друку

Розділи книги
Передмова
Почну з політики
ВАКівське попередження
Реакція на «троянського коня» проректорів кількісно великих університетів
Чого більше в дунайському протистоянні — іноземних грошей чи вітчизняного непорозуміння?
Міжгалузева нарада з питань розвитку науки у ВНЗ
То що ж приніс нам рік 2006-ий?
Політична боротьба за владу в Україні загострюється
Захист Юлії
Закон про Кабмін як еквівалент іншого результату третього туру президентських виборів 2004 року, отриманого два роки потому
Захист Олександра
Десятка найпрестижніших університетів світу
Лише гієни з такою ж насолодою добивають позбавленого прайдової влади лева
Вінниччина у дзеркалі 2006 року
Особливості лютневого засідання Президії АПНУ
Репліки
Вінницькій області — 75
Підсумкова колегія у Харкові
Таку б упертість — та на добрі справи!
Про те, як Генеральна Прокуратура України формує з Юрія Луценка чоловічий політичний аналог Юлії Тимошенко
9-та книжка моєї історико-публіцистичної серії зажила своїм життям
Мітинги «За» і «Проти»
Нова фаза протистояння
Змагання по перетягуванню політичного канату
Рейтинг вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна»
Тиждень радикальних політичних кроків та європейських оцінок
Справи олімпіадно-конкурсні
Єльценіада на фоні парламентіади
Європа правішає
Віктор Ющенко у Вінниці
Підробки
Аварії
Фінал конкурсу «Євробачення»
Відвідини Кривого Рогу
Університетське соціологічне опитування
Старт процесу створення «Силіконової долини» у Вінниці
Перші серйозні тривоги
Здається, домовились!
Не все так просто!
Нарешті!
Другий тайм політичного протистояння
Я — лауреат журналістської премії імені Костянтина Гришина
Рейтингове ранжування університетів як різновид інформаційно-іміджевого рейдерства
Роботу дамо — але погодьтесь їхати за межі Вінниці
15 червня — червона віха календаря для моєї сім’ї
Ювілей президента
Ректорат, Наглядова рада і колектив університету єдині, як ніколи!
Зниження посадових окладів науково-педагогічним працівникам університетів зі статусом національного на фоні обіцянок уряду про їх підвищення
Декілька думок з приводу незалежного тестового оцінювання знань випускників шкіл
Чергове винесення керівниками держави «сміття з хати»
Завершення прийому документів
Результати конкурсу
Під прапор Юлії Тимошенко
Техногенна аварія під Львовом
Мій старт у команді Юлії Тимошенко
Старт дострокових парламентських виборів
З’їзд БЮТ
Післямова
Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.