Недостатньо  знати,  необхідно  вміти  ці  знання  застосувати!  Недостатньо  бажати,  потрібно  і  робити!
  Б.І. Мокін
Головна сторінкаДодати в Вибране

основне
Новини
Біографія
Наукова діяльність
Педагогічна діяльність
Адміністративна діяльність
Громадська діяльність
Листи, статті, доповіді
Листи Статті Доповіді Звернення Репліки
Зворотній зв'язок

Пошук

Мій акаунт на Facebook
Пошук

* * * 23.02.2008 * * *

Виплати урядом Юлії Тимошенко по 1000 гривень кожному вкладнику «Ощадбанку» за програмою повернення втрачених заощаджень, підсилені 5-го лютого 2008 року лідером Партії регіонів Віктором Януковичем, який перед телекамерами звинуватив її у тому, що вона роздає гроші, зароблені його урядом, на мій погляд, додадуть на майбутніх виборах Блоку Юлії Тимошенко не менше 7% голосів за рахунок тих виборців Партії регіонів, для яких ця 1000 гривень є значимою.

* * * 23.02.2008 * * *

Був час, коли Нестор Шуфрич являв собою телевізійне обличчя Соціал-демократичної партії (об’єднаної). – І де тепер СДПУ(о)?

Був час, коли Інна Богословська являла собою телевізійне обличчя «Озимого покоління» і «Віче». – І де тепер вони?

Сьогодні - а на календарі лютий 2008 року - Інна Богословська і Нестор Шуфрич являють собою один із найбільш поширених варіантів телевізійного обличчя Партії регіонів. – Тож не нульовою є імовірність того, що і на нинішнє їх політичне пристанище з часом вони накличуть таку ж долю, як і на попередні.

* * * 22.01.2008 * * *

5 січня 2008 року на дострокових президентських виборах у Грузії, ініційованих президентом цієї країни Михаїлом Саакашвілі у зв’язку зі звинуваченнями з боку опозиції в недемократичному стилі правління, уже у першому турі перемогу здобув, набравши 52% голосів виборців, Михаїл Саакашвілі. За кандидата від об’єднаної опозиції у цьому ж турі проголосувала кількість виборців, удвічі менша. Одночасно з президентськими виборами у Грузії було проведено і референдум по питанню вступу до НАТО. 62% грузинів проголосували за вступ Грузії до цієї організації колективного захисту від агресорів.

Мені особисто все-одно, хто в Грузії буде президентом, але цього разу я вболівав за Саакашвілі, оскільки розумів, що тією силою, яка підтримує і надихає на боротьбу з законно обраним президентом грузинську опозицію, є Росія. Тож, якщо їй вдасться у Грузії позбавити президентства Михаїла Саакашвілі, котрий прийшов до влади внаслідок грузинської революції «троянд», то вона одразу ж розпочне аналогічні дії і в Україні по відношенню до Віктора Ющенка, який теж прийшов до влади внаслідок аналогічної революції, і теж, як і Саакашвілі, не «заглядає Росії в рота», а вимагає від неї визнання та поваги у взаємовідносинах. І, будемо надіятись, що повторна перемога Саакашвілі у Грузії позбавить Росію ілюзій стосовно можливості поміняти незалежну владу України на васальну.

* * * 22.01.2008 * * *

11 січня 2008 року, їдучи додому, я включив радіо «ЕРА», яке у цей час презентувало розмову ведучої з письменником Рогозою, якого усі знають як автора і сценариста «Дня народження буржуя». Спочатку він доводив ведучій, що написане ним в його художньому романі, присвяченому Юлії Тимошенко, є правдою, а потім заявив, що готовий перейти на повсякденне спілкування російською мовою в знак протесту проти владного рішення дублювати російські кінофільми українською мовою.

Слухаючи це, я прийшов до висновку, що у деяких наших письменників патріотизм закінчується там, де починаються бізнесові інтереси. А що до Рогози, то я і раніше не розділяв всенародного захоплення його творінням про буржуя, а після цієї передачі на «ЕРІ» спокійно проходитиму повз прилавки з його книгами і завжди переключатиму телевізор на інший канал, котрий у цей вечір не транслюватиме серіалів за його сценаріями.

* * * 22.01.2008 * * *

11 січня 2008 року Вінницький апеляційний суд відмінив рішення Замостянського районного суду і випустив з ізолятора тимчасового утримання члена націонал-більшовицької партії Росії Михайла Гангана, який півроку тому, будучи засудженим в Росії на 3 роки за спробу здійснення терористичного акту в приймальні Президента Росії Володимира Путіна, втік до України, і після затримання напередодні Нового року у Вінниці зажадав визнати його політичним біженцем. Вінницькі правозахисники на чолі з Дмитром Гройсманом встали на його захист і вимагають не передавати його російським правоохоронцям, а надати статус біженця.

Але ж, якщо ми не повернемо терориста Росії, вина якого доведена в російському суді, то у нас не буде морального права вимагати видати нам замовників і виконавців отруєння кандидата у Президенти України Віктора Ющенка, якщо слідство доведе, що вони переховуються у Росії, або якщо вони встигнуть втекти до Росії, довідавшись про їх розкриття.

Крім того, саме націонал-більшовики зірвали прапор України у нас на Говерлі і познущалися над ним та розповіли про це на своєму сайті. Та й України як самостійної, рівної Росії, держави, вони не визнають, а до української мови ставляться з презирством.

І як тут не згадати про тих німецьких демократів, які у тридцятих роках захищали від покарання націонал-соціалістів, котрі, привівши до влади Адольфа Гітлера, потім відправили усіх цих демократів в концентраційні табори.

* * * 22.01.2008 * * *

У четвер 17 січня 2008 року я почув на одному з телевізійних каналів повідомлення про те, що лідер опозиційної Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що він не вірить у випадковість вбивства на полюванні, скоєного рік тому, колишнього другого номера цієї партії Євгена Кушнарьова. На місці слідчих я прислухався б до думки цієї компетентної людини, оскільки, думаю, він має більше інформації про цю трагедію ніж вони.

* * * 22.01.2008 * * *

Мене потішають заяви опозиціонерів, в яких вони звинувачують Юлію Тимошенко у тому, що вона не виконує свої передвиборні обіцянки за два роки віддати громадянам України вклади, втрачені ними в Ощадбанку при розпаді Радянського Союзу, оскільки на перший рік свого правління запланувала виплату лише 20 мільярдів. І ці звинувачення лунають із уст тих, хто в разі приходу до влади не збирався повертати громадянам України по цих вкладах взагалі нічого! Слухаєш, і складається враження, що опозиція, яка сподівається цими заявами народ відвернути від Юлії Тимошенко, нас взагалі вважає дебілами. Тож нехай нинішні опозиціонери не ображаються, якщо хтось із нас нагородить саме такою характеристикою когось із них.

* * * 22.01.2008 * * *

Дивлячись на гори дорогих продуктів і напоїв, якими завалені прилавки супермаркетів, котрі в містах України виростають як гриби після дощу, я ніколи не повірю у те, що, отримавши оту нещасну тисячу гривень виплат компенсацій по знецінених вкладах в Ощадбанку, громадяни України за кілька днів зметуть ці гори, спустошать прилавки і створять дефіцит продуктів, який породить інфляцію. Тож, якщо інфляція і виросте, то її приріст не буде спричинений виплатою компенсацій по вкладах в Ощадбанку, оскільки ці виплати в сумі складають не більше 1% ВВП України і є меншими річного приросту зарплати і пенсій по усьому народногосподарському комплексу. Але ж, слава Богу, ні у кого із опозиціонерів не виникає бажання вимагати зупинення зростання зарплат і пенсій! А от проти виплат по знецінених вкладах в Ощадбанку вони репетують в усіх засобах масової інформації, оскільки їх «жаба душить» від того, що не вони є ініціаторами цих виплат.

* * * 09.09.2007 * * *

Міністр оборони Анатолій Гриценко заявляє, що неможливо за один рік перейти до професійної армії на контрактній основі з двох причин: по-перше, не вистачить грошей у держави для виплати контрактникам зарплати на рівні не меншому 700 євро на місяць, а по-друге, неможливо забезпечити кожного контрактника державною квартирою.

Але Юлія Тимошенко у 2005 році, ставши прем'єр-міністром, завдяки програмі "Контрабанді-стоп" за один місяць знайшла для держави додаткових 70 млрд. гривень.

Тож, знову ставши прем'єр-міністром, вона швидко віднайде потрібну суму коштів і для професійної армії.

А що стосується житла для контрактників, то маючи гарну і стабільну зарплату та можливість отримати безпроцентний кредит, вони самі розв'яжуть цю проблему, як це роблять офіцери і унтер-офіцери та капрали, які служать на контрактній основі в арміях західних держав.

Якщо ж ставити створення професійної армії в залежність від негайного забезпечення кожного контрактника окремою державною квартирою, то Україна не матиме професійної армії і через 100 років.

 

* * * 24.08.2007 * * *

23 серпня з 14 години дня у вінницькій кіноконцертній залі «Райдуга» розпочалися урочистості, присвячені 16-ій річниці проголошення Незалежності України.

В усі попередні роки ректора ВНТУ Бориса Мокіна, який був у числі тих, хто у Верховній Раді УРСР 12-го скликання у 1991 році проголосував за незалежність, запрошували на святкування Дня Незалежності.

Цього року його не запросили на це свято. — Чи не тому, що керівники облдержадміністрації побоялись, що під час вручення нагород кандидат у народні депутати України від Блоку Юлії Тимошенко ректор ВНТУ Борис Мокін виступить з критикою на їх адресу за звернення до Президента України Віктора Ющенко з проханням присвоїти ректору ВДПУ Олександру Шестопалюку почесне звання «Заслужений працівник освіти України», незважаючи на те, що ці керівники добре знали, що і звання професора, і навіть звання доцента Олександр Шестопалюк отримав (про що повідомляли ЗМІ) з порушенням нормативних документів Міністерства освіти і науки?

Знали, але представили, і Олександр Шестопалюк це звання отримав.

І вручив посвідчення і нагрудний знак «Заслуженого» Олександру Шестопалюку 23 серпня у присутності кількох тисяч присутніх у кіноконцертній залі «Райдуга» керівник, якому Борис Мокін особисто листом, зареєстрованим в облдержадміністрації, повідомив про те, що Шестопалюку обидва вчені звання присвоєні з порушенням нормативних документів.

Цікавим є і той факт, що питання про позбавлення Олександра Шестопалюка незаконно отриманих вчених звань, яке на вимогу Голови національної спілки журналістів України Лубченка, було винесене на засідання Колегії Міністерства освіти і науки, і «спустили на гальмах» керівники Міністерства, які є членами Соціалістичної партії України, а представили Олександра Шестопалюка Президенту держави до нагороди керівники Вінницької облдержадміністрації, які є членами партії «Наша Україна», котра сьогодні конкурує із соціалістами на парламентських виборах жорстко і безкомпромісно.

Те, що політичні противники напередодні виборів стали однодумцями в питанні присвоєння почесного звання людині, яка очолює багатотисячний колектив і яка з позицій моралі його не заслуговує, можна пояснити лише одним припущення — вона і тим, і тим пообіцяла свою підтримку.

 

* * * 24.08.2007 * * *

Аналізуючи затверджені у ЦВК до участі в дострокових парламентських виборах 2007 року виборчі списки тих політичних сил, які були представлені у Верховній Раді України 5-го скликання, я помітив, що у виборчих списках Комуністичної партії України та політичного блоку «Наша Україна»-«Народна самооборона» не виявилось жодного ректора.

У виборчому списку Соціалістичної партії України є лише один ректор – це ректор Вінницького державного аграрного університету Леонід Середа, який увійшов у список СПУ під №52.

У виборчому списку Партії регіонів є два діючих ректори – це ректор Луганського національного аграрного університету Валентина Ткаченко, яка увійшла у список ПР під №426, та ректор Харківської зооветеринарної академії Валерій Головко – під №439.

У виборчому списку Блоку Юлії Тимошенко є чотири діючих ректори – це ректор Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Віталій Курило, який повернувся на цю посаду після складення з себе повноважень народного депутата України і який увійшов у список БЮТ під №8, це ректор Вінницького національного технічного університету Борис Мокін – під №207, це ректор Кіровоградського інституту регіонального управління і економіки Ігор Добрянський – під №345 та ректор Кіровоградської Державної льотної академії України Михайло Рубець – під №369.

Із цього аналізу витікає, що лише Блок Юлії Тимошенко серйозно ставиться до проблем вищої освіти, без розв’язання яких Україна ніколи не досягне того рівня розвитку економіки і добробуту громадян, який має місце в країнах Центральної і Західної Європи.

Версія для друку

Головна сторінкаДодати в Вибране
© 2007-2015. Персональний сайт Мокіна Б.І. Усі права захищено. Несанкціоноване використання матеріалів сайту не дозволяється. У випадку використання цих матеріалів на інших сайтах не допускається будь-яке редагування тексту, а посилання на даний сайт є обов`язковим.